Renkli Lens Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 ÖlçütGözdeki kırılma kusurlarının önlemek amacıyla renkli lensler kullanılır. Renkli lens kullanacak kişiler doktor tarafından belirlenen ölçülerdeki lensleri kullanmalıdır. Bu ölçüler kişiden kişiye değişir. Kişi sadece kendisine uygun olan lensi kullanmalıdır.

Satışa sunulan standart ölçülere sahip lensler kesinlikle tercih edilmemelidir. Herkesin göz ölçüleri birbirinden farklıdır. Dolayısı ile standart ölçüde lensler göze zarar verebilir. Her lens kişiye özeldir. Lens kullanımına başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bazı ölçütler vardır.

Renkli Lens Seçiminde 5 Ölçüt Nedir?

Renkli lens, göz kusurlarını gidermek ve kozmetik amaçlı kullanıma uygun olarak, numaralı ve numarasız şekilde üretilir. Renkli lens kullanıcıları, seçimlerini tamamen beklentilerine göre yapar. Ancak, lens kullanmaya başlamadan önce 5 önemli ölçüt vardır:

  1. Doktor muayenesi; Lens kullanımında öncelikle doktor tarafından göz ölçülerine uygun olan lensi seçmelisiniz. Renkli lens kullanacak kişinin pupilla aralığı, lens boyutu gibi unsurlar hakkında bilgi sahibi olması gerekir.
  2. Ölçüler; lens kullanmak isteyen kişiler özellikle kendi göz renginin belirgin olmamasını ister. Renkli lensin merkezinde şeffaf bir kısım bulunur. Bu şeffaf kısım pupilla boşluğu olarak adlandırılır. Pupilla boşluğunun büyük olması halinde kişinin kendi göz rengi ortaya çıkabilir. Bu sebeple renkli lens alırken dikkat etmeniz gereken ölçütlerden biri de merkezdeki şeffaf kısmın 5 mm’den geniş olması gerektiğidir.
  3. Renk seçimi; renkli lens seçiminde ton ve renk tamamen kişiye bağlıdır. Günümüzde yüzlerce renkli lens seçeneği bulunur. Lens seçiminde doktor tarafından gözünüze uygun lens ölçüleri belirlenmeli, sonrasında istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Lens seçiminde lensin renginin ten renginizle ve günlük giyimde genellikle tercih ettiğiniz tonlarla uyumlu olması önerilir.
  4. Lens boyutu; renk tercihinin yanı sıra gözlerinizin olduğundan daha büyük ve belirgin olmasını istiyorsanız, hareli özelliğe sahip lensleri tercih edebilirsiniz.
  5. Sertifikalı ve onaylı lensler; lens satın alırken CE sertifikası olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı lensler tedavi için kullanılabildiği gibi kozmetik amaçla da kullanılabilir.

Renkli Lens Markalarına güvenli alışveriş imkanıyla ulaşabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Zengin ürün kataloğumuzu inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

  • 499 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
  • 15 GÜN İÇİNDE - ÜCRETSİZ İADE
  • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Whatsapp Destek
@renkli_lens

© 2020 Renkli Lens. Tüm hakları saklıdır.