Mükemmel Color Lens Seçmek İçin 4 Önemli Kural

Color lens seçimi hem göz sağlığınızdaki lens kullanımı açısından hem de gözlerinize uygun estetik görünümü doğrudan vermesi açısından oldukça önemlidir. Yanlış lenslerin seçimleri göz sağlığını olumsuz anlamda etkileyerek rahatsızlıklara ve enfeksiyonlara yol açabilir. Bundan dolayı color lenslerin hem göz yapınıza uygun olup olmadığı hem de lens kalitesi kritik öneme sahiptir. Lens seçimlerinde bazı önemli kurallar bulunur. Bunlar şöyledir;

 

 1. Göz Sağlığının Korunması: Lens seçimi yapmadan önce mutlaka göz doktoruna başvurulmalı ve göz tipine uygun lens seçimi yapılmalıdır. Lenslerin gözlere uygun olup olmadığı ve göz sağlığı hakkında bilgi edindikten sonra göz muayenesinin tamamlanması gerekir.
 2. Doğal Görünüm Kazanmak: Color lenslerin seçimi yapılırken doğal görünüm elde etmek oldukça önemlidir. Çünkü cilt tipine uygun lens renginin belirlenmesi yüz görüntüsünü etkilenmemelidir.
 3. Lensin Kullanım Amacı: Lens seçimi yapılmadan önce özel günlerde ara sıra kullanmak mı yoksa günlük olarak mı kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Color lens seçimlerinde günlük kullanım için daha doğal renkler tercih edilirken özel etkinlikler için daha farklı ve yüz tipine uygun farklı renkler seçilebilir.
 4. Lenslerin Bakımı ve Hijyen Kuralları: Renkli lenslerin kullanımında hijyen koşulları ve bakımları oldukça önemlidir. Göz sağlığını olumsuz olarak etkilemeden doğru temizliğinin yapılması, kullanım süresi ve saklama koşulları gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Göz sağlığı herkes için kritik öneme sahiptir ve lens solüsyonu ve temizlik talimatlarına uyulması gerekir.

 

Color Lens Özellikleri Nelerdir?

 

Color lens göz renklerini değiştirmek için tasarlanan ve göze takılan ince yapıdaki kontakt lensleri kapsar. Bu tür renkli lensler hem göz bozukluklarını düzelterek göz sağlığını korumak hem de estetik amaçlı olarak kullanılabilir. Gözün doğal renginin dışında farklı görünüm sunan lensler çeşitli renklerde bulunur.

 

Color Lenslerin Özellikleri:

 • Kullanıcıların doğal göz renginin değişmesine olanak sunar.
 • Farklı renklerde ya da doğal göz rengine uygun seçenekleri mevcuttur.
 • Görme bozukluklarının tedavisinde de renkli lensler tercih edilebilir.
 • Kullanım süreleri farklılık gösteren color lens çeşitleri tek kullanımlık, iki haftalık ya da yıllık seçenekleri gibi sürelere sahiptir.

 

Renkli Lens Markalarına güvenli alışveriş imkanıyla ulaşabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Renkli Lens zengin ürün kataloğunu inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

 
 • 499 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
 • 15 GÜN İÇİNDE - ÜCRETSİZ İADE
 • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Whatsapp Destek
@renkli_lens

© 2020 Renkli Lens. Tüm hakları saklıdır.