Air Optik Lens Kullanım Süresi Ne Kadardır?Air optik lens
kullanım süreleri çoğunlukla lenslerin çeşitlerine ve doktorunuzun önerisine bağlı olarak değişkenlikler gösterir. Bazı air optik lensler günlük kullanıma uygun olarak tasarlanırken bazıları ise aylık değişim programlarına bağlı olarak zaman farklılığı gösterir. Bazı air optik lens çeşitleri daha uzun süre kullanım imkânı sağlayarak gündüz ve gece sürekli kullanıma uygundur.

Bu lens çeşidi yüksek oksijen geçirgenliği sayesinde oldukça uzun süre gözünüzde kalmasına olanak tanır. Fakat uzun süreli kullanım dahi olsa göz muayenesine gitmeniz ve göz doktorunuzun talimatlarına uymanız bu konuda oldukça önemlidir. Air Optik Aqua ve Air Optik Night & Day Aqua göz lensi çeşitlerinin kullanım süreleri şöyledir;

  • Air Optik Aqua: Bu lens türü aylık değişim olarak programlanabilir. Lensler her gün kullanılıp geceleri çıkartılıp temizlenmelidir. Bir aylık süresi bulunan optik lensin 30 gün sonunda yeni bir çift lensle değiştirilmesi gerekir.
  • Air Optik Night & Day Aqua: Bu lens çeşidi de devamlı olarak gündüz ve gece kullanımları için tasarlanmıştır. Doktor onayı dahilinde 30 gün boyunca kesintisiz olarak kullanıma uygundur.

Air Optik Lens Nedir?

Air optik lens göz için kullanıma uygun olan yumuşak kontakt lens çeşididir. Bu lens türünün oksijen geçirgenliği yüksektir. Hem göz sağlığını korumak hem de gözlerde rahatlıkla kullanım sağlaması amacıyla tasarlanmıştır. Air optik lensler silikon hidrojel malzeme türünden üretilmiştir.

Takıldığında göz yüzeyine oldukça fazla oksijenin ulaşmasına yardımcı olur. Bundan dolayı gözlerin daha sağlıklı olmasına ve lens çeşidinin uzun süre boyunca rahatça kullanılmasına olanak tanır. Bu lens türü farklı görme bozuklukları için çeşitli türlerde üretildiğinden uzun süreli kullanımlar için ideal seçim olabilir.

Air Optik Lens Çeşitleri Nelerdir?

Air optik lens çeşitlerinin farklı kontakt lens seçenekleri bulunur. Her lens türü kullanıcıların öncelikle göz sağlığına daha sonra ihtiyacına uygun özelliklere sahiptir. Lens seçimlerinden önce mutlaka göz doktorunuzun tavsiyesini almak sağlıklı göz için mutlaka gereklidir.

Air Optik Lens Çeşitleri:

  • Yüksek oksijen geçirgenliğine sahip olan Air Optix Aqua lens
  • Astigmatizma göz hastalığı için tasarlanan ve bu hastalığı düzelterek görüş kalitesini artıran Air Optix for Astigmatism lens
  • Yaşa bağlı görme kaybı (Presbiyopi) için tasarlanan çok odaklı Air Optix Aqua Multifocal lens
  • Yüksek oksijen geçirgenliği ve 30 gün boyunca gündüz ve gece kullanıma uygun Air Optix Night & Day Aqua lens
  • Göz renginin değişmesine olanak sağlayan hem görsel hem de korektif özellikli Air Optix Colors lens

Renkli Lens Markalarına güvenli alışveriş imkanıyla ulaşabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Renkli Lens zengin ürün kataloğunu inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

  • 499 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
  • 15 GÜN İÇİNDE - ÜCRETSİZ İADE
  • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Whatsapp Destek
@renkli_lens

© 2020 Renkli Lens. Tüm hakları saklıdır.