Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

3500 3500
Filtrele

Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü, birçok kişinin yaz mevsiminde sürekli yanında taşıdığı aksesuarlardan biridir. Güneş gözlüklerinin temel amacı, gözleri güneşin zararlı ışınlardan korumaktır. Güneş gözlüklerinin özel fitreleri sayesinde güneşten gelen UV ışınlar engellenebilir. Güneş gözlüklerinin beklentileri karşılayacak çeşitli modelleri bulunur. Bu modeller de, çerçeve ve cam farklılıkları belirleyicidir. Güneş gözlüğü çeşitleri arasından seçim yaparken, kişinin tarzı ve güneş gözlüğünün kalitesi belirleyici bir rol oynar.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğü modelleri birbirinden farklı seçenekler sunan zengin bir ürün gamına sahiptir. Güneş gözlüğü çeşitleri, her yıl farklı bir trend ortaya çıkarır. Güneş gözlüklerini yalnız yaz mevsiminde değil her mevsim gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için kullanabilirsiniz. Güneş gözlüğünüzü aynı zamanda, tarzınızı ortaya çıkarmak için aksesuar amaçlı da kullanabilirsiniz. Erkek ve güneş gözlüğü kadın modelleri herkesin beklentisine uygun seçenekler sunuyor.

 • Damla modeller: pilotların gözlerini korumak üzere tasarlanan bu modeller, günümüzde geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Vintage özelliğe sahip ince metal çerçeveleri ve yansıtıcı lensleri ile bilinen modellerdir.
 • Yuvarlak model: Vintage havası estiren bu modeller, parti kombinlerinin vazgeçilmez aksesuarındandır. Kalın ve ince yuvarlak çerçeve modelleri, birbirinden farklı renkteki camlarla bir araya getirilir.
 • Kedi Gözü model: Hemen hemen her yüz tipi ile uyum sağlayan güneş gözlüğü modellerindedir. Cesur olduğu kadar zarif bir görünüm de sunan modeller, dışa doğru yükselen çerçeveleri ile kedi gözlerine benzerlik gösterdiği için bu ismi almıştır.
 • Kare model: Çok yönlü tasarımları ile dikkat çeken kare modeller, klasik tarz sevenlerin ilk tercihlerindendir.
 • Oval model: Maksimum güneş koruması sunan modellerdir. Günlük kombinlerin yanı sıra özel günlerde de ideal bir kullanım sunar.

Göz renginiz güneş gözlüğünüzün rengini, yüz şekliniz de gözlüğün nasıl duracağını belirlemek için size ipucu verebilir. Herkesin ihtiyacına yanıt veren güneş gözlüğü markaları tarafından pek çok farklı model satışa sunulur. Rayban güneş gözlüğü modelleri, her sezon yeni tasarımları ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Marka, 2024 güneş gözlüğü modellerinde de yine farklı tasarımları ve gözlük çeşitliliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Renkli Lens aracılığıyla her tarza hitap eden güneş gözlüklerine sahip olabilirsiniz.a

Güneş Gözlüğünde Polarize Ne Demek?

Polarizasyon, fotoğrafçılıkta ışık yansımalarını engellemek amacı ile kullanılan bir filtre çeşididir. Güneş gözlüğünde polarize ise yoğun parlamayı azaltmak için kullanılan polarize filtreli güneş gözlüğü anlamına gelir. Bu filtrenin amacı; ışık ve yansıma yoğunluğunu dengelemektir.

Polarize Güneş Gözlüklerinin Yararları Nelerdir?

Görüş kalitesini artırmak ve göz yorgunluğunu azaltmak için güneş gözlüklerinde polarize filtreli, özel camlar kullanılır. Polarize güneş gözlüğü camının pek çok faydası bulunur. Bunlar;

 • Polarize camlı güneş gözlükleri sayesinde su yüzeyi gibi sabit olmayan yüzeylerde daha keskin bir görüşe ulaşabilirsiniz.
 • Polarize filtre, yansımaları azaltır ve gözün maruz kaldığı ışık seviyesini de dengeler. Dolayısı ile ışığa hassasiyeti olan kişiler, polarize camlı gözlükler ile daha konforlu hissedebilir.
 • Polarize güneş gözlüğü modelleri, özellikle güneş ışığının çok yoğun olduğu mevsim koşullarında ışık yansımaları azaltır ve konforlu bir görüş sunar.
 • Polarize güneş gözlükleri ile sürüş esnasında konfor elde edebilirsiniz. Polarize filtreler ışık yansımalarını dengeler ve yola odaklanmanızı sağlar.
 • Polarize güneş gözlükleri, doğa sporlarında etkili görüş sağlaması sebebi ile çok fazla tercih edilir. Özellikle karlı yüzeylerde ortaya çıkan parlamaları bloke eder.
 • Işık yansımalarından rahatsızlık duyan herkes polarize gözlüklerinden yararlanabilir ve görüş kalitesini iyileştirebilir.

Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Sektörde en iyi güneş gözlüğü markalarından olan Rayban tarafından tasarlanan güneş gözlüğü koleksiyonu, geniş bir renk ve tasarım yelpazesine sahiptir. Farklı tarzlara hitap etmek isteyen marka, klasik görünümlerin yanı sıra metal ve plastik çerçeve seçenekleri ile daha spor koleksiyonlar oluşturmayı da başarır.

Güneş gözlüğü çeşitleri; kalın ve ince çerçeve detayları ile kişisel tercihe göre seçim yapma imkanı sunar. Gözlük camları ise aynalı ve polarize özelliklere sahip seçeneklere sahiptir. Kadın güneş gözlüğü Rayban, çeşitleri tasarımları ile diğer aksesuarlarla da uyum sağlar. Siyah, kahverengi, beyaz, gri gibi güneş gözlüğü seçenekleri kadın ve erkek modellerinde öne çıkan renklerdir.

Çerçeve ve cam uyumları ile göze hitap eden bir koleksiyon sunan Rayban, yeni sezon güneş gözlüğü seçenekleri ile kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor. Güneş gözlüğü Rayban modeller içinden seçim yapmak için öncelikle beklentilerinizi ve bütçenizi belirlemeniz gerekir.

Güneş Gözlüklerinin Çerçeve Materyalleri Nelerdir?

Güneş gözlüğü çerçeveleri genellikle kemik, plastik ya da metal yapılır. Her sezon koleksiyonun önemli parçalarından olan kemik güneş gözlük modelleri, modern tasarımları ile yeni sezonda da yine ön plana çıkıyor. Hafif olduğu kadar kaliteli malzemeden üretilen bu güneş gözlüklerinin kenarları ağırlık yapmaz ve kullanıcı deneyimini artırır.

Klasik görünümden hoşlanan kullanıcıların tercihleri ise metal çerçeveli gözlüklerdir. Erkek ve kadınlara özel farklı tasarımları ile metal modeller, yeni sezonda da birçok seçenek sunuyor. Spor bir tarz yaratmak isteyen kullanıcılar ise plastik çerçeveli güneş gözlüklerine yönelebilir. Güneş gözlüğü seçimi öncesi, gözlüğün camlarının UV ışınlarına karşı sunduğu koruma özelliğine dikkat etmek gerekir.

Polarize güneş gözlüğü modelleri özellikle UV ışınlarına karşı üstün koruma sağlar. Her tarza ve yüz hattına uygun modeller, numaralı ve numarasız camlarla kullanılabilir. Polarize gözlük camları ışığın yansımasını minimuma indirir ve parlamaları ortadan kaldırır. Bu tür gözlükler özellikle araba kullanırken çok daha ideal seçimlerdir.

En Çok Tercih Edilen Güneş Gözlüğü Camı Renkleri Hangileridir?

Siyah, gri ve kahverengi camlar güneş gözlüğünde kullanıcıların en çok tercih ettiği renklerdir. Bu renkler, güneşli günler ve günlük kullanım için uygundur. Yeşil camlı güneş gözlüğü, çevredeki nesnelerin renklerinin normale göre bir miktar daha farklı algılanmasına yol açar.

Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş gözlüğü kullanımı gibi basit bir önlemle, özellikle yoğun güneşli yaz aylarında göz sağlığınızı koruyabilirsiniz. Gözlük satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar ise şu şekildedir.

Ultraviyole Işınlarını Engelleyen Camlar

Güneş ışınları, insan gözünün algılayamayacağı miktarda ltraviyole (UV) radyasyonu yayar. Gözlerinizi güneşten korumanızı sağlayan güneş gözlüklerinin UV ışınlarından koruyucu özellikte olması gerekir. Kaliteli bir güneş gözlüğünde ultraviyole (UV) ışığını engelleyip engellemediği önem taşır.

Güneç Gözlüğünün CE (Conformité Européene) Belgesi Olmalı

Gözlüğü taktığınızda bulanık görmemeniz ve detayların kaybolmaması önemlidir. Kaliteli güneş gözlükleri, güvenilir tescil belgesine sahiptir. Kaliteli güneş gözlüklerinin üzerinde CE (Conformité Européene) ibaresine yer verilir. CE belgesi, güneş gözlüğünün minimum güvenlik koşullarına uygun olduğunu ifade eder. Güneş gözlüğü alırken camların mika olup olmadığına, çizik, kabarcık ve eğrilik bulunup bulunmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Güneş Gözlüğü Dikey Çizgiye Odaklı Olmalı

Güneş gözlüğünün kalitesini gösteren detaylardan biri de, gözlüğü taktıktan sonra dikey bir çizgiye odaklanmasıdır. Numarasız kaliteli bir güneş gözlüğünü hareket ettirdiğinizde görüntü kesinlikle hareket etmez.

Gözlüğün Aynalı Veya Polarize Camlı Olması

Aynalı camlı gözlükler, göze gelen ışığın bir kısmını geri yansıtır. Özellikle yüksek ışıklı deniz kenarlarında tercih aynalı camlar tercih edilebilir. Aynalı camlar, UV blokaj oranını etkilemez. Polarize camlar da normalde ultraviyole blokajıyla ilişkisi olmamakla birlikte, polarize ve etkili ultraviyole blokajı yapabilen camlar daha güvenlidir. Gözlük camı rengi ile UV koruması arasında herhangi bir ilişki yoktur.

Güneş Gözlüğü Yüz Tipine Göre Nasıl Seçilir?

Güneş gözlükleri hem erkek, hem de kadınlarda önemli aksesuarlarından biridir. Yüz tipine göre güneş gözlüğü nasıl seçilir? Kullanıcıların en çok cevap aradığı sorulardan biridir. Bu soruya şu şekilde yanıt verebiliriz.

Yuvarlak Yüzler İçin Güneş Gözlükleri

Yuvarlak yüzler, dolgun yanaklara sahiptir. Kare ve dikdörtgen güneş gözlüğü modelleri, yüzünüzü daha uzun gösterir ve zıtlık yaratır.

Oval Yüz Tipi İçin Güneş Gözlükleri

Yuvarlak yüze oranla daha keskin bir çene ve çok geniş olmayan bir alın yapısı, oval yüz tipini açıklayabilir. Oval yüz tipine sahip kişilerin son derece şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Bu yüz tipine sahip kişiler, her model güneş gözlüğünü rahatlıkla kullanabilir.

Kare Yüz Tipi İçin Güneş Gözlükleri

Uzunluğu ve genişliği hemen hemen aynı olan yüz tipi kare yüz tipi ile karakterizedir. Yüz hatlarının sert ve belirgin olduğu bu yüz tipinde, yüzü ovalleştiren gözlük modellerine yönelmek daha doğru olabilir.

Elmas Yüzler İçin Güneş Gözlükleri

Elmas yüz tipinde; alın dar, çenen küçük ve sivridir. Bu yüz tipinde elmacık kemikler, yüzün en geniş kısmı olarak dikkat çeker. Köşeleri vurgulanmış gözlük modelleri, elmas tipi yüzler için en ideal modellerdir.

Üçgen Yüzler İçin Güneş Gözlükleri

Çene ve yanakların geniş, alnın ise dar olduğu üçgen yüz tipinde, çerçevesiz modeller oldukça uygundur. Kedigözü ve damla modeller, üçgen yüzlerin en ideal gözlük seçimidir.

Güneş Gözlüğü Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Güneş gözlüğü camlarının sadece firma tarafından gözlük ile birlikte sunulan, özel mendil ile temizlenmesi gerekir. Özel mendili kaybetmeniz durumunda, hassas dokulu mikrofiber bezlerden de yardım alabilirsiniz. Gözlüğünüzü akan suyla da yıkayabilirsiniz. Yıkama sonrası suyu emen bez ile su damlalarını alabilirsiniz. Gözlük camlarının temizliğinde aseton ve kolonya gibi alkol içeren sıvılar, gazete ve herhangi bir sert kumaş kullanmamanız gerekir.

Yanlış ürün kullanımı sonucu, gözlük camının çizilmesi ya da görüş kalitesinin düşmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu tip durumlarda, güneş gözlüğü cam değişimi yapabilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Fiyatları

Güneş gözlüğü fiyatları ürünlerin tasarımına, çerçevesine, camına, markasına ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Rayban güneş gözlüğü fiyatları da ürünün modellerine ve materyallerine göre birbirinden farklı seçenekler sunar. Markanın gözlükleri, her bütçeye uygun seçenekleriyle de dikkat çekiyor. UV ışınlarından koruyan kaliteli güneş gözlükleri, uygun fiyat seçenekleri sayesinde ulaşılabilir bir ürün yelpazesine sahiptir.

Damla, oval, kare, dikdörtgen, yuvarlak ve kedigözü tasarımlı güneş gözlüğü seçenekleri, farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Renklilens.com üzerinden güneş gözlüğü koleksiyonuna göz atabilir, avantajlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

RenkliLens.com 'da Seçtiğin Güneş Gözlüğü ile Tarzına Tarz Kat

Güneş gözlüğü, güneşin zararlı ışınlarından korumakla kalmaz aynı zamanda tarınızı doğru yansıtmak için de kullanabileceğiniz bir aksesuardır. Güneş ışınlarının dik olduğu yaz aylarında UV ışınlarından korunmak, diğer mevsimlerde ise yansıyan ışınların gözünüze zarar vermesini önlemek için güneş gözlüğü kullanabilirsiniz. Kaliteli ve orijinal güneş gözlükleri ile tarzınızı konuşturun.

Renkli Lens Markalarına güvenli alışveriş imkanıyla ulaşabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Renkli Lens zengin ürün kataloğunu inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • 499 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
 • 15 GÜN İÇİNDE - ÜCRETSİZ İADE
 • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Whatsapp Destek
@renkli_lens

© 2020 Renkli Lens. Tüm hakları saklıdır.