Blog

Renkli Lens

Renkli lens; tamamen estetik amaçlı kullanımı olan, gözün yüzeyini kaplayarak, gözyaşı tabakası üzerine yerleştirilen ince bir yapıya sahip kavisli bir mercektir. Numarasız olan renkli lensler, göz rengini olduğundan farklı görmek isteyenlerin tercih ettiği tamamen görsel amaçlı kullanıma sahiptir. Renkli lenslerin standart bir ölçüsü yoktur. Sizin için en doğru olan kontakt lensi belirlemek için bir göz doktoruna muayene olmanız gerekir. Buna göre gözün temel eğrisi olan BC (Basic Curve) ve kullanacağınız lensin çapını belirten DIA (Diameter) ölçüleriniz belirlenir ve uygun lens ölçülerinize göre kullanım sağlarsınız. Doğru ölçüler sayesinde lensler gözünüze tam olarak yerleşebilir.

Kullanıcıların kendi mercek ölçülerine uygun olan lensleri seçerken dikkat etmesi gereken en önemli unsur lensin rengidir. Renkli lens seçiminde ton ve rengi belirleyen kişi, tamamen kullanıcıdır. Kendi beklentilerinize ve fiziksel özelliklerinize göre dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Numarasız kontakt lensler oldukça zengin renk seçeneğine sahiptir. La’Bella’nın kullanıcıları ile buluşturduğu ürünleri 5 farklı seriden oluşur. 5 seri ise toplam 46 farklı mercek rengine sahiptir. Renkli lens seçimi öncesinde göz doktorunuz tarafından gözünüze uygun ölçüler belirlendikten sonra www.renklilens.com güvencesi ile satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli alışverişin adresi www.renklilens.com beklentinize uygun kalitedeki lens markaları ve lens renkleri ile sizi buluşturuyor.

Renkli Lens Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Numarasız kontakt lens kullanıcıları lens seçimi sırasında en çok renk belirlerken zorluk yaşar. Kullanıcıların kararsız kaldığı bir diğer konu ise lenslerin hareli ya da haresiz olmasıdır. Mercekte hare, göz çevresindeki siyah belirgin çerçeveye verilen isimdir. Renkli lens alırken seçiminiz hareli modeller olacaksa bu çerçeve görüntüsü ile almış olursunuz. İlk kez lens kullanacaksanız ve seçtiğiniz rengin gözünüze uyum sağlayıp sağlamayacağı ile ilgili endişeleriniz varsa hareli lens daha doğru bir seçim olacaktır. Seçmiş olduğunuz hareli lens renginin teninize ve saç renginize uyum sağladığına karar verirseniz, daha sonra yeniden aynı renk ve aynı tonda haresiz lens kullanmayı da deneyimleyebilirsiniz. Lens seçiminiz öncesi mutlaka bir göz doktoruna muayene olmalısınız. Renkli lens seçerken dikkat etmeniz gereken diğer hususları inceleyelim.

•             Kullanacağınız renkli lensi kendiniz belirlemelisiniz.

•             Renkli lensler içinden seçim yaparken, pupilla aralığı ve lens boyutları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

•             Türkiye’de lens satışları sadece reçete ile yapılır. Göz doktorunuzun verdiği ölçü bilgileri ile seçimlerinizi yapabilirsiniz.

•             Lensinizin kullanımı sırasında kendi göz renginizin belli olmasını istemeyebilirsiniz. Böyle bir durumda renkli lenslerin merkezinde yer alan şeffaf kısım lens kullanılırken fark edilmemelidir. Kendi göz renginizin belli olmaması için renkli lens seçiminizde merkezde yer alan şeffaf kısmın 5 mm ölçülerini geçmemesi gerekir.

•             Numarasız renkli lenslerinizi seçerken günlük yaşamda sık kullandığınız giyim seçimlerinizi ve makyaj renklerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bu tespitler seçiminizi kolaylaştırmaya yarar.

•             Lens renginiz teniniz ve saç renginiz ile uyumlu olması gerekir. Herkesin ten rengi, saç rengi birbirinden farklı olduğu için bir başka kişide beğendiğiniz lens rengi sizde aynı görüntüyü vermeyebilir.

•             Gözlerinizin normalde olduğundan daha büyük ve daha belirgin görünmesini istiyorsanız seçiminiz hareli lenslerden yana olabilir.

Lenslerinizi seçerken sıraladığımız kriterlere dikkat ederseniz beklediğiniz sonucu alabilir, güvenle lenslerinizi kullanabilirsiniz. Kaliteli Numarasız Renkli Lenslerinizi www.renklilens.com’dan hemen sipariş verip, hızlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Renkli Lens Fiyatları

www.renklilens.com ihtiyaçlarınıza uygun birçok renk seçeneğini bir araya getiriyor. Optik lensler dayanıklı ve verimli sonuçlar alabilmeniz için oldukça kaliteli tasarımlara sahiptir. Her bütçeye uygun fiyat politikası ile hareket eden marka, kullanıcıları için her zaman yüksek kalite ve uzun süreli kullanım imkânı sunmayı hedefliyor. Ulaşılabilir fiyat performansı ile renkli lenslere sahip olmak hiç uzak değil. Dünya trendlerine uygun renk seçenekleri ve uygun fiyat avantajları ile siz de dilediğiniz renkte lenslere sahip olabilirsiniz. Yenilikçi bakış açısı ve piyasa tecrübesi ile online alışveriş siteleri içindeki yerini alan www.renklilens.com sizi aradığınız lenslerle buluşturuyor. Renkli lens seçenekleri sizler için avantajlı fiyatlara sahip. Dilediğiniz kaliteli ürüne uygun fiyatlarla sahip olmak için zaman kaybetmeyin!

Renkli Lens Markaları

Renkli lens markaları içinde kalite ve performansı ile aradığınız tüm özellikleri bir arada sunan La’Bella, 5 farklı renkli lens serisinden oluşuyor. 5 farklı serinin sunduğu toplam 46 renk, her kullanıcının beklentisini karşılayabiliyor. Real, Exculusive, Milano, Pixie ve Premium serileri eşsiz tasarımları ile tüm kullanıcılara hitap ediyor. Premium serisi özel damarlı boyama tekniği ile aradığınız doğal görünümü sunuyor. Kısa süre içinde tüm La’Bella kullanıcılarının tercih ettiği Premium serisi sizin de beklentilerinizi karşılayabilir. www.renklilens.com sitesinde satışı yapılan kaliteli lens markaları arasında beğeninize sunulan El Amore, Amore ve Retro serilerine sahip. El Amore’un 13 Amore ve 22 Retro rengi özel tasarım kutularında kullanıcılarına teslim edilir. 6 aylık kullanım kutusu içinde lens kabı, lens takma vantuzu ve cımbızı yer alır.

www.renklilens.com’un bir diğer popüler markası Iconic; hareli, haresiz ve party serisi ile son 2 yıldır renkli lens kullanıcılarının yakından takip ettiği ürünlerdendir. Konforlu kullanımı, renk seçenekleri ve fiyat avantajları ile dikkat çeken bir seridir. Özellikle party serisi her sene halloween partilerinin vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Iconic, 2022 yılı sonlanmadan yepyeni Beauty serisinde yer vereceği 6 yeni renkli lens seçeneği ile kullanıcıları ile buluşmaya hazırlanıyor.

Siz de beklentilerinize uygun renk seçeneklerini istediğiniz kalite ve fiyattan almak için www.renklilens.com kategorilerini incelemeye başlayabilirsiniz.

Renkli Lens Nereden Alınır?

Lens kullanımı oldukça hassas bir konudur. Renkli lenslerinizi alacağınız yer de bir o kadar önemlidir. Lenslerinizi Sağlık Bakanlığı onaylı yeterli belgelere sahip, lensleri birçok gerekli testlerden geçirmiş firmalardan almalısınız. www.renklilens.com birçok marka ve renk seçeneği ile renkli lensler için ilk adrestir. Kalite ve uygun fiyat güvencesi sunan siteden alacağınız ürünleri uzun süre güvenle kullanabilirsiniz.

Renkli lensler için en önemli unsur kalitedir. Renkli lensinizin kalitesi hem göz sağlığınız hem de görünümünüz açısından oldukça önemlidir. Sağlık bakanlığı onaylı olan tüm lens seçenekleri sizlerin her zaman göz sağlığını ön planda tutar. Renkli lens markalarına güvenli alışveriş imkanları ile ulaşacağınız www.renklilens.com zengin ürün kataloğu ile beğenilerinizi bekliyor.

  • 499 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
  • 15 GÜN İÇİNDE - ÜCRETSİZ İADE
  • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Whatsapp Destek
@renkli_lens

© 2020 Renkli Lens. Tüm hakları saklıdır.