Lens Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Lens, göz kusurları için harika bir çözüm olduğu gibi gözlerin rengini değiştirmek için de kullanılan özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Genellikle görme problemi yaşayanların tercih ettiği lensler, kozmetik amaçlı da kullanıldığı için zengin bir renk skalasına sahiptir. Göz kusurunu düzeltmek ya da göz rengini değiştirmek için lens kullanacak olanların en çok merak ettiği konulardan biri de lens fiyatları oluyor.

Ürünlerin fiyatlarını etkileyen birden fazla faktör vardır. Bu faktörler arasında en önemlisi ürünün markasıdır. Aynı zamanda ürünün sahip olduğu özellikler de fiyatları üzerinde etkilidir. Lenslerin üretiminde kullanılan teknolojiler, lens türü, kullanım süresi gibi faktörler lens fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir.

Lens Fiyatlarının Belirlenmesindeki Etkenler Nelerdir?

Lens fiyatları, özelliklerine göre değişir. Hatta aynı marka lensin farklı modellerinde de değişiklik gösterir. Bunun nedenlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Lens türü: Gaz geçirgen sert lens ve yumuşak lens olma durumuna göre fiyat farkı oluşur. Yumuşak lensler genellikle daha çok kullanılır.
  • Lensin kullanım süresi: Günlük, 15 günlük, aylık, 3 aylık gibi kullanım süresine sahip olan lenslerin fiyatları da birbirinden farklıdır. Genellik daha uzun süre kullanılan lenslerin fiyatı daha pahalıdır. Ancak, kullanım süresi ile karşılaştırıldığında aslında daha ekonomiktir.
  • Marka: Lens fiyatı belirlenmesindeki faktörlerden biri de marka değeridir. Marka, fiyat belirlemede çok önemli bir etken olmasa da bazı markalar biraz daha yüksek fiyatlı olabilir.
  • Lens teknolojisi: Lensler fiyatları belirlenmesinde en önemli etkenlerden biri de kullanılan teknolojilerdir. Lens üretiminde kullanılan su miktarı, gaz geçirgenliği, lensin gözde kalma süresi, üretildiği ham madde ve antibakteriyel özellikler oldukça önemli bir yere sahiptir.

Lens fiyatlarını karşılaştırırken bu faktörlere dikkat etmelisiniz.

Lens Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lens alırken göz sağlığınız için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Lensleri numaralı ya da numarasız kullanmanız fark etmeksizin ilk olarak bir göz doktoruna muayene olmalısınız. Doktorunuz göz ölçümünü yaptıktan sonra gözünüzün lens kullanımına uygun olup olmadığını söyler.

Muayene sonrasında doktor size uygun ölçüleri verir. Renkli lenslerinizi satın alırken CE sertifikası olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler de olmaları gerekir. Renkli lensler tedavi için kullanıldığı gibi kozmetik amaçlı da kullanılabilir.

Renkli Lens Markalarına güvenli alışveriş imkanıyla ulaşabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Zengin ürün kataloğumuzu inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

 

  • 499 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
  • 15 GÜN İÇİNDE - ÜCRETSİZ İADE
  • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Whatsapp Destek
@renkli_lens

© 2020 Renkli Lens. Tüm hakları saklıdır.